LB L293-N1N2-45-1-10-R18-AP
Description
LED SMARTLED 0603 SMD
DataSheet
LB L293-N1N2-45-1-10-R18-AP PDF
Type Description
Series:SMARTLED® 0603
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Blue
Configuration:-
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:36.5mcd
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:1.30mm x 0.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.1V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:155°, 135°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:470nm
Wavelength - Peak:465nm
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:1.70mm L x 0.80mm W
Height (Max):0.67mm
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ASMT-QYBC-NJKAE
ASMT-QYBC-NJKAE
LED 4PLCC
59-146UWD/TR8
59-146UWD/TR8
LED WHITE DIFFUSED SMD
3294-15USOC/S530-A5
3294-15USOC/S530-A5
LED ORANGE CLEAR 3.0MM ROUND T/H
ADPT CBL 2.1X5.5 F BRRL TO SAE
LB L293-N1N2-45-1-10-R18-AP
LB L293-N1N2-45-1-10-R18-AP
LED SMARTLED 0603 SMD
SK WSD-S RED-L
CMC 270UH 760MA 2LN TH