LB TTSD-R2S2-34-1-20-R18-Z-JC
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED TOPLED SMD 2-PLCC
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LB TTSD-R2S2-34-1-20-R18-Z-JC PDF
Type Description
Series:TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Blue
Configuration:-
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:-
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:469nm
Wavelength - Peak:464nm
Features:-
Package / Case:2-PLCC
Supplier Device Package:2-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm