
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Blue |
| Configuration: | Standard |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 35mcd |
| Lens Style: | Rectangle with Flat Top |
| Lens Size: | 2.70mm x 1.70mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.8V |
| Current - Test: | 20mA |
| Viewing Angle: | 130° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant: | 466nm |
| Wavelength - Peak: | 428nm |
| Features: | - |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 3.00mm L x 2.20mm W |
| Height (Max): | 1.60mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 93-21UBC/C430/TR8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED RED DIFFUSED 4MM OVAL T/H
LED TOPLED GREEN CLEAR 2PLCC SMD
LED BLUE CLEAR 2PLCC SMD
CAP CER 0.22UF 16V U2J 1206
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
LED BLUE CLEAR SMD
IC DRAM 32GBIT 1600MHZ