LO T77K-L2-34-0-2-R18-Z-BP
Description
LED TOPLED ORANGE CLEAR SMD
DataSheet
LO T77K-L2-34-0-2-R18-Z-BP PDF
Type Description
Series:Hyper TOPLED® - Reverse Gullwing
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Orange
Configuration:-
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:-
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.30mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.8V
Current - Test:2mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount, Bottom Entry
Wavelength - Dominant:606nm
Wavelength - Peak:610nm
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm