5BWC12V-F
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
LED BLUE CLEAR T-1 3/4 T/H
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
5BWC12V-F PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Color:Blue
Configuration:Standard
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:30mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:5mm, T-1 3/4
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:25°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:430nm
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1 3/4 (5mm)
Size / Dimension:-
Height (Max):8.60mm