LW L283-Q1R1-5L-1-10-R18-Z-XX
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED INDICATOR SMARTLED SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LW L283-Q1R1-5L-1-10-R18-Z-XX PDF
Type Description
Series:SMARTLED® 0603
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
Configuration:-
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:105.5mcd
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:1.30mm x 0.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.1V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:130°, 170°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:1.70mm L x 0.80mm W
Height (Max):0.67mm