LO A67F-AAAB-3-1-30-R33-Z-DL
Description
LED SMD
DataSheet
LO A67F-AAAB-3-1-30-R33-Z-DL PDF
Type Description
Series:SIDELED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Orange
Configuration:-
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:-
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant:606nm
Wavelength - Peak:610nm
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:4.00mm L x 3.60mm W
Height (Max):4.20mm