
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Red, Green, Blue (RGB) |
| Configuration: | - |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 900mcd Red, 800mcd Green, 900mcd Blue |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 8.00mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V Red, 3.5V Green, 3.5V Blue |
| Current - Test: | 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue |
| Viewing Angle: | 30° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Wavelength - Peak: | 636nm Red, 525nm Green, 470nm Blue |
| Features: | - |
| Package / Case: | 4-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package: | Surface Mounted Dome LED |
| Size / Dimension: | - |
| Height (Max): | 8.90mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SML-LXL809SIUPGUSB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED AMBER DIFFUSED T-1 3/4 T/H
LED WHITE SMD
LED WHITE TOP MNT SILICONE PLCC6
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0805
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210
RIVET SNAP 0.320" NYLON BLACK
LED RGB CLEAR SMD DOME LED