
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Yellow |
| Configuration: | Standard |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 1700mcd |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.05V |
| Current - Test: | 20mA |
| Viewing Angle: | 15° |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wavelength - Dominant: | 595nm |
| Wavelength - Peak: | 598nm |
| Features: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | T-1 3/4 |
| Size / Dimension: | - |
| Height (Max): | 8.70mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LTL2H3KYK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED CHIP
LED RED CLEAR Z-BEND SMD
RES 24.3 OHM 1% 1/16W 0402
RES 511 OHM 10W 1% WW AXIAL
IC FPGA 384 I/O 1152FBGA
LED YELLOW CLEAR T-1 3/4 T/H