CL-773F-CW18K2-SDW-T
Manufacturer
Citizen Electronics Co., Ltd.
VIGOR # :
Description
LED WHITE DIFFUSED 2016 SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
CL-773F-CW18K2-SDW-T PDF
Type Description
Series:773F
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
Configuration:Standard
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:-
Lens Style:-
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.5V
Current - Test:1A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:2700K
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:2-SMD, No Lead
Supplier Device Package:2016
Size / Dimension:2.04mm L x 1.64mm W
Height (Max):0.78mm
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
200-BCR
200-BCR
LED TH T-1 3/4 5MM 120MCD TINTED