WLS27CWR-1130DSQ
Description
WLS27 DUAL COLOR LIGHT STRIP; LE
DataSheet
WLS27CWR-1130DSQ PDF
Type:LED Module
Color:Red, White
CCT (K):5000K
Wavelength:625nm
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:1.24A
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:27 lm/W Red, 64 lm/W White
Current - Max:3.2A
Features:IP66, IP67, IP69K
Size / Dimension:27.00mm Dia
Height:1.19mm