
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 5408lm (5225lm ~ 5590lm) |
| Current - Test: | 1.1A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 133 lm/W |
| Current - Max: | 2.1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2540-0000-000N00W40E5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
COB LED 2700K 90CRI
LED COB 3000K 95CRI 36V SMD
VERO 10D COOL WHITE LED ARRAY
LED COB CXA2540 NEUTRAL WHITE SQ
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE
CONN RCPT HSNG MALE 19POS PNL MT
CONN BNC PLUG STR 50OHM PUSHON