WLB32C1130PBQ
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
WORK LIGHT STRIP 1130MM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
WLB32C1130PBQ PDF
Type Description
Series:WLB32
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:3000lm
Current - Test:1.24A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:101 lm/W
Current - Max:3.2A
CRI (Color Rendering Index):85 (Typ)
Viewing Angle:-
Features:IP50
Size / Dimension:1.17mm L x 31.90mm W
Height:46.00mm