SI-B8R172560WW
Manufacturer
Samsung Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED MOD LTM562CG2 COOL WHT STRIP
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SI-B8R172560WW PDF
Type Description
Series:LT-M562C_G2
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2655lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:158 lm/W
Current - Max:1.08A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:With Connector
Size / Dimension:560.00mm L x 18.00mm W
Height:4.40mm