CLU701-0304C4-403H5K2
Manufacturer
Citizen Electronics Co., Ltd.
VIGOR # :
Description
COB LED 4000K 90CRI 687LM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CLU701-0304C4-403H5K2 PDF
Type Description
Series:CLU701
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:687lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):9.4V
Lumens/Watt @ Current - Test:104 lm/W
Current - Max:920mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:13.50mm L x 13.50mm W
Height:-
Light Emitting Surface (LES):6.00mm Dia