SBR-70-B-R75-KF300
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
BIG CHIP LED HB BLUE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SBR-70-B-R75-KF300 PDF
Type Description
Series:SBR-70
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:Blue
CCT (K):-
Wavelength:445nm
Configuration:Starboard
Luminous Flux @ Current/Temperature:200lm (Typ)
Current - Test:10.5A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:5 lm/W
Current - Max:10.5A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:19.90mm Dia
Height:3.44mm
Light Emitting Surface (LES):3.00mm Dia