WLS28-2XGR-1130XQ
Description
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
DataSheet
WLS28-2XGR-1130XQ PDF
Type:LED Module
Color:Green, Red
CCT (K):-
Wavelength:525nm Green, 625nm Red
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:1.24A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:40 lm/W Green, 27 lm/W Red
Current - Max:3.2A
CRI (Color Rendering Index):83 (Typ)
Viewing Angle:-
Features:IP50
Size / Dimension:1173.00mm L x 28.00mm W
Height:20.90mm