
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2520 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2510lm (2420lm ~ 2600lm) |
| Current - Test: | 550mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 127 lm/W |
| Current - Max: | 1.25A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2520-0000-000N0HR20E2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA2530 5000K WHITE SMD
DC LINEAR 11.50"X0.7" 3000K CRI
LED COB CHM27 NEUTRAL WHT SQUARE
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT
CRYSTAL 9.8304MHZ 20PF SMD
PERFECT EMC CABLE GLAND M 40
AC/DC CONVERTER 24V 15W