
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1512 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1538lm (1485lm ~ 1590lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 119 lm/W |
| Current - Max: | 600mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1512-0000-000N00M40E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED MOD 3000LM TRUEWHITE
LED COB 3500K SQUARE
LED LUXEON MATRIX 4000K
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ LVDS
CONN SOCKET 20POS 0.05 GOLD SMD
ULTRASONIC SENSOR HRXL-MAXSONAR