
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA3070 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 8223lm (7945lm ~ 8500lm) |
| Current - Test: | 1.925A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 38.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 111 lm/W |
| Current - Max: | 2.8A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 27.35mm L x 27.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 23.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA3070-0000-000N00Z40E3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XLAMP CMA LIGHT EMITTING DIODE W
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE
LED XLAMP CXA2530 WHT 19MM
FIXED IND 1NH 1A 70 MOHM SMD
LED COB CXA3070 COOL WHT SQUARE
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
CONN RCPT MALE 37POS GOLD CRIMP