
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1820 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2180lm (2100lm ~ 2260lm) |
| Current - Test: | 550mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 107 lm/W |
| Current - Max: | 1.05A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1820-0000-000N00Q240H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LIGHT STRIP W IP20 12V 120LEDM C
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE
LED COB CXA1512 WARM WHT SQUARE
FIXED IND 16NH 560MA 220MOHM SMD
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMC
XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD