AB-FA01250-19712-8A1
Manufacturer
American Bright
VIGOR # :
Description
LIGHT STRIP W IP20 12V 120LEDM C
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
AB-FA01250-19712-8A1 PDF
Type Description
Series:AB-FA
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:IP20
Size / Dimension:5000.00mm L x 10.00mm W
Height:2.50mm