SI-B8R342560WW
Description
LED MODULE 5000K F562A_G2
DataSheet
SI-B8R342560WW PDF
Type Description
Series:LT-F562A_G2
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:4820lm (Typ)
Current - Test:1.35A
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:144 lm/W
Current - Max:1.62A
Features:With Connector
Size / Dimension:560.00mm L x 18.00mm W
Height:3.80mm