
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA3050 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 5800lm (5590lm ~ 6010lm) |
| Current - Test: | 1.4A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 112 lm/W |
| Current - Max: | 2.5A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 27.35mm L x 27.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 23.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA3050-0000-000N00X240H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1304 4000K WHT SMD
LED COB CXA1304 NEUTRAL WHT SQ
LED COB VERO SE 3000K ROUND
LED HB CXA3050 SERIES
CRYSTAL 48.0000MHZ 13PF SMD
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVDS SMD
CRIMP BARREL16