
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Vero® SE 18 Array |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Round |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 4637lm (Typ) |
| Current - Test: | 1.17A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.1V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 116 lm/W |
| Current - Max: | 2.34A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 36.20mm Dia |
| Height: | 3.60mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 18.40mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of BXRC-30G4000-C-73-SE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INGENI-AC 230VAC CIRCULAR DIA. 6
LED ARRAY 2000LM COOL WHITE COB
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE
FIXED IND 120NH 300MA 650 MOHM
LED COB VERO SE 3000K ROUND
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVPECL