
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2530 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2340lm (2260lm ~ 2780lm) |
| Current - Test: | 800mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 79 lm/W |
| Current - Max: | 1.6A |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2530-0000-000N0YQ435F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
375 LM 4 WATT LED LIGHT ENGINE,
LED COB CXB2540 5000K WHT SMD
V13C COOL WHITE LED ARRAY
FIXED IND 5.6UH 1.38A 85MOHM SMD
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT
XTAL OSC XO 75.0000MHZ HCSL
MODULE W/O CONTACTS MALE 2POS