
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1520 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1770lm (1710lm ~ 1830lm) |
| Current - Test: | 500mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 35V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 101 lm/W |
| Current - Max: | 900mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of CXA1520-0000-000N00N430H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1507 3000K WHT SMD
LED COB V10 5700K SQUARE
LED COB CXB1830 5000K WHT SMD
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ LVPECL
SNK PRE-PRINTED