
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2520 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2510lm (2420lm ~ 2600lm) |
| Current - Test: | 550mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 127 lm/W |
| Current - Max: | 1.25A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2520-0000-000N00R20E6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT
LED COB CXA1304 WARM WHT SQUARE
LED COB CXA2520 2700K WHITE SMD
LED COB CXA2520 3500K WHITE SMD
TVS DIODE 48V 89V DO214AB
RES 0.034 OHM 1% 1/3W 1210
FIXED IND 100NH 1.35A 80 MOHM TH