
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1816 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1650lm (1590lm ~ 1710lm) |
| Current - Test: | 450mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 99 lm/W |
| Current - Max: | 900mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1816-0000-000N0UN240F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1512 3000K WHT SMD
LED MODULE 5000K SQUARE
LED COB WHT 9MM 2700K 80CRI SMD
FIXED IND 18UH 2.2A 155 MOHM TH
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE
IC REG TRPL BUCK/LNR SYNC 28QFN
DC DC CONVERTER 5.5V 50W