
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 4703lm (4545lm ~ 4860lm) |
| Current - Test: | 1.1A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 116 lm/W |
| Current - Max: | 2.1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2540-0000-000N0HV457F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA2540 2700K WHT SMD
V22C NEUTRAL WHITE LED ARRAY
LED COB CXB2530 2700K WHT SMD
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
8LT 22C 22#22D SKT RECP
8LT 39C 37#20 2#16 SKT PLUG