
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1512 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1650lm (1590lm ~ 1710lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 131 lm/W |
| Current - Max: | 600mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1512-0000-000N0HN240G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1304 NEUTRAL WHT SQ
LED ARRAY 2000LM COOL WHITE COB
LED XLAMP CXA2530 WHT 19MM
LED COB CXB1512 4000K WHT SMD
XTAL OSC XO 19.2000MHZ HCMOS SMD
CONN HEADER R/A 26POS 5.08MM
VE-261-MU-BM 300V/12V200W