
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2530 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 3060lm (2990lm ~ 3220lm) |
| Current - Test: | 800mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 103 lm/W |
| Current - Max: | 1.6A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2530-0000-000N0HS440F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1304 COOL WHT SQUARE
BIG CHIP LED HB MOD WHITE 1080LM
LED COB CXM7 WARM WHITE SQ
LED XLAMP CXA2530 WHT 19MM
CONN HEADER SMD 100POS 1MM
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
IC RF SWITCH SP8T HB+SP6T LB DIV