
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2530 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 3560lm (3440lm ~ 3680lm) |
| Current - Test: | 800mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 120 lm/W |
| Current - Max: | 1.6A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2530-0000-000N00T40E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; MOTION
LED COB CXA1820 COOL WHT SQUARE
LED COB CXA1816 NEUTRAL WHITE SQ
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 68POS 1.27MM
CONN HEADER R/A 8POS 2.54MM