
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Gen 7 Vero® 29 Array |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Round |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 13998lm (Typ) |
| Current - Test: | 1.8A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 50.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 153 lm/W |
| Current - Max: | 3.6A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | - |
| Features: | With Connector |
| Size / Dimension: | 49.20mm Dia |
| Height: | 1.90mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 29.20mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of BXRC-50E10K1-B-74 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1820 5000K WHT SMD
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE
LED COB CXA1304 NEUTRAL WHT SQ
LED COB VERO 29 5000K ROUND
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
CONN RCPT 10POS IDC 28AWG GOLD