WLS28-2CW850DXPBQ
Description
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; SWITCH
DataSheet
WLS28-2CW850DXPBQ PDF
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):6500K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:920mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:109 lm/W
Current - Max:2.4A
CRI (Color Rendering Index):85 (Typ)
Viewing Angle:-
Features:IP50
Size / Dimension:929.00mm L x 28.00mm W
Height:25.00mm