WLS15XDW0360DSQP
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
WORK LIGHT STRIP 360MM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
WLS15XDW0360DSQP PDF
Type Description
Series:WLS15
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:350lm
Current - Test:-
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:480mA
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:IP66, IP67
Size / Dimension:360.00mm L x 30.60mm W
Height:15.50mm
Light Emitting Surface (LES):286.40mm L x 24.20mm W