WLS27XG285DSQ
Description
WLS27 WORK LIGHT STRIP; DIFFUSED
DataSheet
WLS27XG285DSQ PDF
Type:LED Module
Color:Green
CCT (K):-
Wavelength:525nm
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:300mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:50 lm/W
Current - Max:800mA
Features:IP66, IP67, IP69K
Size / Dimension:27.00mm Dia
Height:351.50mm