
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHM-6 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Rectangle |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 550lm (Typ) |
| Current - Test: | 160mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 35V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 98 lm/W |
| Current - Max: | 320mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 12.00mm L x 13.00mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.30mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2400 |
Current price of CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1304 WARM WHT SQUARE
LED COB CXB1304 WARM WHT SQUARE
LED COB CXB1507 WARM WHT SQUARE
LED COB CHM6 WARM WHITE RECT
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVDS
SOCKET,DOUBLE-ROW,,GOLD,
CONN RCPT FMALE 121P GOLD SOLDER