
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 458lm (440lm ~ 475lm) |
| Current - Test: | 100mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 124 lm/W |
| Current - Max: | 250mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1304-0000-000N00C235H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB 2200KWHITE RECTANGLE
LED COB VERO 10 3000K STARBOARD
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE
LED COB CXA1304 WARM WHT SQUARE
CONN HEADER SMD 10POS 2MM
IC INVERT SCHMITT 1CH 1IN SOT353
RF SHIELD 0.5" X 5.25" T/H