
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Gen 7 Vero® 29 Array |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Round |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 10517lm (Typ) |
| Current - Test: | 2.1A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 129 lm/W |
| Current - Max: | 4.2A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | With Connector |
| Size / Dimension: | 49.20mm Dia |
| Height: | 1.90mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 29.20mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of BXRC-35G10K0-D-72 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXM22 WARM WHITE SQUARE
LED COB VERO 18 4000K ROUND
LED COB CXA1830 4000K WHITE SMD
LED COB VERO 29 3500K ROUND
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
CONN PLUG MALE 48POS GOLD CRIMP
CONN D-SUB RCPT 25P PNL MNT SLDR