WLS28-2XW990SQ
Description
WORK LIGHT STRIP 990MM
DataSheet
WLS28-2XW990SQ PDF
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):6500K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2800lm
Current - Test:1.08A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:108 lm/W
Current - Max:2.8A
CRI (Color Rendering Index):85 (Typ)
Viewing Angle:-
Features:IP65, IP67, IP69K
Size / Dimension:1031.00mm L x 28.00mm W
Height:20.90mm