
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 3818lm (3680lm ~ 3955lm) |
| Current - Test: | 1.1A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 94 lm/W |
| Current - Max: | 2.1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2540-0000-000N0YU235F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB XLAMP CXB1310 2700K SQ
WORK LIGHT DIMMABLE 550MM
LED COB CXB1816 6500K WHT SMD
CAP ALUM 4700UF 25V 6000H
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCM LVTTL
CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM