
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1830 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2690lm (2600lm ~ 2780lm) |
| Current - Test: | 800mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 93 lm/W |
| Current - Max: | 1.4A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 14.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1830-0000-000N0UR450G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
COB LED 4000K 90CRI 268LM
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE
V8E NEUTRAL WHITE LED ARRAY
LED COB CXA1830 5000K WHITE SMD
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
SLEEVING 0.875" ID FBRGLASS 100'
RES 681K OHM 1% 1/10W 0603