
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA3050 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 5408lm (5225lm ~ 5590lm) |
| Current - Test: | 1.4A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 104 lm/W |
| Current - Max: | 2.5A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 27.35mm L x 27.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 23.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA3050-0000-000N0UW450H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED ARRAY 9MM 3000K 90CRI 1411LM
LED COB CXA1816 WARM WHT SQUARE
LED MODULE WHT LINEAR STRIP 16'
LED COB XLAMP CXA3050 5000K SQ
CONN SOCKET 78POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 12V 3W
LED COB CXB3070 WARM WHT SQUARE