CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2
DataSheet
CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2 PDF
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:1645lm (Typ)
Current - Test:480mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:98 lm/W
Current - Max:1A
CRI (Color Rendering Index):95
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:18.50mm L x 18.50mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):13.50mm Dia