
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Gen 7 Vero® 13 Array |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Round |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 3140lm (Typ) |
| Current - Test: | 630mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.1V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 146 lm/W |
| Current - Max: | 1.26A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | - |
| Features: | With Connector |
| Size / Dimension: | 36.20mm Dia |
| Height: | 1.90mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 13.20mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of BXRC-35E2000-C-73 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED ENG COOLWHT FLEX LIGHT STRIP
LED ARRAY 3000K WHT 10K LM COB
V6 HD WARM WHITE LED ARRAY
CAP ALUM 120UF 63V 2000H
LED COB VERO 13 3500K ROUND
12F MM 50 TB INTERLOCK ALUM
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC