
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Gen 7 V13 Array |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2286lm (Typ) |
| Current - Test: | 630mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 107 lm/W |
| Current - Max: | 1.26A |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 19.00mm L x 19.00mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 14.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of BXRE-30A2001-C-73 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1507 3000K WHT SMD
LED MODULE
LED COB CXA1507 COOL WHT SQUARE
V13C WARM WHITE LED ARRAY
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM
EVAL BOARD FOR NCP5104BA36WG
ER 14C 14#16 PIN RECP LINE