SI-B8R08128001
Description
LED MOD 5000K 1300LM 80CRI
DataSheet
SI-B8R08128001 PDF
Type Description
Series:LT-H284A
Package:Box
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:1300lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:45°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):11.6V
Lumens/Watt @ Current - Test:160 lm/W
Current - Max:1.2A
Features:With Connector
Size / Dimension:280.00mm L x 40.00mm W
Height:5.60mm