SI-B8T09B280WW
Manufacturer
Samsung Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED MODULE LT-R286A 4000K RECT
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SI-B8T09B280WW PDF
Type Description
Series:LT-R286A
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:1501lm (1350lm ~ 1650lm)
Current - Test:290mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):32.3V
Lumens/Watt @ Current - Test:160 lm/W
Current - Max:540mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:With Connector
Size / Dimension:280.00mm L x 55.00mm W
Height:7.40mm