SI-B8V09626001
Manufacturer
Samsung Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED 3000K 80CRI LM561B
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SI-B8V09626001 PDF
Type Description
Series:Finger-SQ32B
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:1310lm (1183lm ~ 1437lm)
Current - Test:385mA
Temperature - Test:35°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:142 lm/W
Current - Max:600mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:With Connector
Size / Dimension:259.00mm L x 250.00mm W
Height:5.80mm